+48 57 356-88-08wielokanałowy
+48 798 012 793
Dziękujemy za kontakt.
W krótkim czasie skontaktujemy się z Państwem.
+380 44 545-71-04
+375 29 103-13-15
+371 29 72-14-67
+373 022 28-19-66
+4 0742 513-409

Autonomiczne uliczne oświetlenie

Автономне вуличне освітлення

Zewnętrzne oświetlenie niezbędne nie tylko w mieście, gdzie energetyczna infrastruktura dobrze rozwinięta, ale też tam, gdzie do najbliższego podłączenia do centralnej energetycznej sieci niezbędne ciągnąć się wiele kilometrów.

W oświetleniu potrzebując nie tylko ulice ale też oddalone parkowania, postoje rolniczych maszyn, problemowe odcinki auto trasa, terytoria rekreacyjnego przeznaczenia (parki, plaże) i wiele inne.

Wartość 1 kilometra linii przesyłu energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia średnio obchodzi się w 560 zł.

Optymalnym rozwiązaniem do organizacji ulicznego oświetlenia często staje się wykorzystanie autonomicznych świeczników na energii słonecznej. Ich urządzenie nie wymaga ani podłączenia do sieci elektroenergetycznej, ani załatwienia zezwoleń. Same wybieracie potrzebne miejsce i po prostu montujecie słoneczny świecznik na każde podchodzące oparcie — słup, ścianę budynku, płot albo nawet drzewo!

Towarzystwo Atmosfera przedstawia modułowy autonomiczny uliczny świecznik na energii słonecznej z możliwością orientacji na każde pionowe oparcie.

Słoneczny uliczny świecznik “Atmosfera”— to gotowa do wykorzystania decyzja, włączające swiatło diodowa latarnia, fotomodul, baterię akumulatorową, kontrolera ładowania również systemy do umocnienia i przechowywania instalacji do montażu na praktycznie każde oparcie.

Автономный уличный светильник

Świecznik składa się z swiatło diodową latarną mocą 28 W, 140 – watowego fotomodula, 12 – woltowego akumulatora objętości 55 Acz, kontrolera ładowania, również systemu do umocnienia i przechowywania instalacji do montażu na praktycznie każdy słup albo ścianę.

Światło diodowa latarnia

12 światło diodów sumaryczną mocą 28 W, zaopatrzonych przez specjalną optykę, zapewniają potok świetlny 3200 łm. Optymalna wysokość instalowania latarni – 4-6 metrów.

Dzięki niezależnemu mocowaniu latarnię można skierować w każdą stronę i podnieść do dowolnej wysokości dla osiągania pragnąć oświetlanej powierzchni.

Светодиодный фонарь

Система независимых креплений

Słoneczne energetyczne urządzenie

Zasilanie elektryczne światło diodowej latarnię zapewnia autonomiczna słoneczna stacja, składająca się z 140-watowego fotomodula, akumulatora i kontrolera ładowania.

Niezależne umocnienie pozwala domagać się maksymalnej wydajności fotomoduła – zorientować go maksymalnie na południe, i bez wysiłków zmieniać kąt pochylenia zależnie od pory roku.

Bateria akumulatorowa 12 w 55 Acz zapewnia świecznikowi minimum 5 czasu otwarcia w porę nocną. Specjalny kontroler, kierujący jak ładowaniem baterii, jak i pracą latarni, obsługuje kilka trybów pracy:

  • automatyczne włączanie i wyłączanie w zależności od oświetlenia
  • ciągłą pracę w prąd całej nocy
  • pracę w obliczone okresy — odłączenie za kilka godzin po zachodzie i włączanie w ciągu kilku godzin przed wschodem.

Bateria i kontroler są przechowywane w trwałym anty wandaloodpornym boksie, zrobionym ze stali przez grubość 2 mm i zaopatrzonym zamkiem. Boks również ma niezależne mocowanie na oparcie, tak że go można ustalić na dowolnej wysokości, albo wewnątrz budynki.