• Kraków
  • Kraków
  • Ukraina
  • Rosja
  • Białoruś
  • Łotwa
  • Mołdowa
  • Rumunia
 • Telefony komórkowe
 • Zamówić dzwonek
+48 12 307-25-43wielokanałowy tel./faks
+48 798 012 793
Dziękujemy za kontakt.
W krótkim czasie skontaktujemy się z Państwem.
+380 44 545-71-04
+7 495 975-98-73
+375 29 103-13-15
+371 29 72-14-67
+373 022 28-19-66
+4 0742 513-409

Historia

vetrakFormalną datą założenia firmy Atmosfera jest 2004 rok, kiedy marka handlowa ATMOSFERA została zarejestrowana, historia naszej firmy zaczęła się rok przedtem w 2003 roku. Właśnie wtedy w ramach przedsiębiorstwa prywatnego, które produkuwało energooszczędne materiały, sformowało się jądro przyszłych współpracowników firmy Atmosfera, młodych fachowców, absolwentów profilowych fakultetów Kijowskiego Państwowego Instytutu Politechnicznego.

Aktualne zapotrzebowania rynku, wzrost cen na resursy energetyczne, burzliwy rozwój alternatywnych odnawialnych źródeł energii (OZE) za granicą spowodowały potrzebę reorientacji firmy z energooszczędnych materiałów na urządzenie generujące energię oraz energooszczędne technologie.

2007-2008

Trzy lata zużyte na marudne badania rynkowe i technologiczne, opracowanie rozwiązań technicznych i eksperymentów produkcyjnych uwieńczyły się opracowaniem w 2007 roku własnego kolektora słonecznego na rurach próżniowych pod nazwą ATMOSFERA SVK-A. Jego dostawa do Ukrainy zaczęła się już rok później (w 2008 roku).

2009

W 2009 roku innowacyjny produkt firmy, mianowicie kolektor ATMOSFERA SVK-A został przedstawiony na targach fachowych, co można uważać jak oficjalne wyjście firmy Atmosfera na rynek ukraiński. W tym 2009 roku odbyło się odkrycie przedstawicielstw firmy Atmosfera za granicą, najpierw w Mołdowie, a potem i w Rosji.

2010

W 2010 roku międzynarodowa sieć dealerska firmy Atmosfera otrzymała przedstawicielstwo w Białorusi.
Oprócz rozszerzenia geograficznego firmy, rok ten stał się znamienny z punktu widzenia rozszerzeń asortymentu spożywczego. Tego roku firma staje się ekskluzywnym dostawcą gofrowanych rur nierdzewnych Gofraflex (Korea Południowa) na terytorium Ukrainy, a linia kolektorów słonecznych uzupełnila się nowym niedrogim modelem ATMOSFERA SVK-Standart.

2010 rok był również znaczony rozruchem ambitnego oraz perspektywnego projektu – nasza firma otworzyła własne centrum szkoleniowy i zaczęła przeprowadzenie comiesięcznych seminariów edukacyjnych dla fachowców. W ramach seminariów, które przeprowadzane są przez fachowe inżynierzy-experci firmy Atmosfera, słuchacze otrzymują skonsolidowaną informację o aktualnych rozwiązaniach technicznych w zakresie odnawialnych źródeł energii, a także praktyczne umiejętności i wiedzę w montażu, wykorzystaniu i sprzedażach systemów OZE.
Przy przygotowaniu i przeprowadzeniu seminariów edukacyjnych wykorzystuje się własne zasady metodyczne firmy i unikalne technologie edukacyjne.

Jest zrealizowany także znaczący projekt – „słońcefikacja” ogólnoukraińskiej sieci stacji paliw „КLО”. Sumaryczna potęga cieplna projektu składa 2,9 mWt. Sumaryczna elektryczna potęga składa 71,1 MWt/rok.

2011

W 2011 roku firma Atmosfera była wybrana przez wiadomy znak firmowy zestawów szybkiego montażu systemów grzewczych firmą BRV (Włochy) jako bezpośredni dystrybutor ekskluzywny swojej produkcji na terytorium Ukrainy, Białorusi i Mołdowy. Tymczasem, firma Atmosfera zaczęła sprzedawać części składowe firmy BRV przez swoje rosyjskie przedstawicielstwo. Oprócz tego trwa rozwój programu edukacyjnego, mianowicie regularnie odbywa się przeprowadzenie seminariów dla fachowców.

W tym że roku został zrealizowany kolejny znaczący projekt instalacji grzewczego systemu solarnego w jednym z internatów Perejasław-Chmelnyckiego Państwowego Uniwersytetetu Pedagogicznego im. Skoworody. Ten projekt stał się jednym z pierwszych zestawów solarnych w Ukrainie, montowanych na wieżowcach mieszkalnych.

2012

Już w następnym 2012 roku na podstawie centrum szkoleniowy firmy Atmosfera startował program podwyższenia kwalifikacji dla inżynierów ciepłownictw i energetyków, który jest oparty na unikalnej metodycę, opracowanej przez ekspertów firmy. Unikalny system kontroli wiedzy i certyfikacji fachowców w sferze OZE został skutecznie opracowany i stosuje w praktyce.

W 2012 roku firma Atmosfera zaczęła realizować dostawy innowacyjnego rurociągu giętkiego izolowanego NanoFlex (Turcja).

Sieć dealerska firmy Atmosfera w 2012 roku zwiększyła się do 100 aktywnych partnerów w 7 państwach: Ukrainie, Rosji, Mołdowie, Białorusi, Łotwie, Kazachstanie, Kirgistanie.

W 2012 roku było także zrealizowano z sukcesem od razu kilka znaczących projektów, mianowicie zostały zamontowane całoroczne systemy wymiennikow ciepla w trzech ośrodkach opieki nad dziećmi w różnych regionach Ukrainy: w Kijowie (ośrodek Nr.573 rejonu obolońskiego), Sewerodoneck obwodu ługańskiego i na wsi Teliczne obwodu ługańskiego (ośrodek „Kazka”).

Jeszcze jedną przyjemnością, co oznakowała 2012 rok, stało się uruchomienie własnego periodyku korporacyjnego gazety ATMOSFERA REVIEW. Pierwsze dwa numery gazety zostały nadrukowane i od razu wywołały niemały zainteresowanie jak wśród fachowców w sferze OZE, tak i obywateli, którzy interesują się technologiami energetyki odnawialnej.

2013

Stabilny dynamiczny wzrost firmy zupełnie ilustruje 2013 rok, który okazał się nasyconym ważnymi wydarzeniami. Zwłaszcza aktywnie rozwijał się asortyment oferowanego sprzętu, dostarczanego przez firmę.

Systemy giętkich rurociągów nierdzewnych Gofraflex w 2013 roku przeszły wsystkie testy z sukcesem i otrzymały certyfikat odpowiedniości, co dopuszcza użycie Gofraflex w systemach gaszenia pożarów wodą. Produkt został przedstawiony na wystawie wyspecjalizowanej „BEZPIECZEŃSTWO 2013”, gdzie dostał wysoką ocenę od fachowców z branży.

W tym że roku firma przedstawiła nowy szereg próżniowych kolektorów słonecznych. Nowym flagmanem staje się model ATMOSFERA SVK-Twin Power, a tańsze modele zostały zamienione na udoskonaloną niedrogą model ATMOSFERA SVK-Nano.
2013 rok w historii firmy był również oznakowany ważnymi społecznie znaczącymi wydarzeniami.

Na podstawie Katedry OZE w Narodowym Technicznym Uniwersytecie Ukrainy „Kijowski Politechniczny Instytut” w 2013 roku został założony laboratorium heliotechniki zaopatrzony w zestawy solarne firmy ATMOSFERA.

Ługański ośrodek opieki nad dziećmi Nr. 38 był przełączony na słoneczne gorące zaopatrzenie w wodę za pomocą sprzętu firmy ATMOSFERA. Projekt został zrealizowany przy współudziale Fundusza na rzecz Globalnego Środowiska Programu rozwoju ONZ. To jest już 3-ci dziecięcy ośrodek w obwodzie ługańskim, gdzie wodę dla dzieci grzeje słońce i Atmosfera.

Dwa kolejne numery gazety ATMOSFERA REVIEW były drukowane w 2013 roku, poświęcone perspektywom wprowadzenia zielonej taryfy, przeglądom ciekawych projektów i aktualności w sferze OZE.

Kolektor słoneczny firmy Atmosfera SVK-A dostał oficjalny certyfikat odpowiedniości Instytutu Technologii Solarnych Solartechnik SPF (Rapperswil, Szwajcaria) za numerem C1633.

2014

ATMOSFERA® dziś to jest międzynarodowa grupa firm, pracujących w Rosji, Ukrainie, Białorusi, Mołdowie i Chinach. Sprzęt marki handlowej ATMOSFERA z sukcesem wykorzystuje się dla dostarczania energii w szpitalach, ośrodkach dziecięcych, internatach, hoteli, obiektach prywatnych oraz komercyjnych. Firma jest aktywnym uczestnikiem wystaw międzynarodowych, konferencji fachowych i okrągłych stołów w sferze technologii generujących energię oraz alternatywnych technologii.

Fachowcy przedsiębiorstwa rzetelnie studiują nowoczesne technologie w sferze energooszczędności. Tylko zweryfikowane czasem, certyfikowane i wiarygodne techniczne opracowania trafią do produkcji. Sprzedajemy nie tylko sprzęt dla dostawy energii elektrycznej.

Współpracując z firmą ATMOSFERA®, otrzymujecie gotowę rozwiązanie inżynierskie co do produkcji energii dla waszych obiektów, które zapewnia optymalną kombinację kosztów za montaż i znaczne obniżenie kosztów eksploatacji. Rozwiązanie inżynierskie to jest pojednanie profesjonalnie opracowanego pod indywidualne potrzeby klienta projektu, jakościowego sprzętu, jego prawidłowej instalacji oraz dopasowania systemu na obiekcie Klienta, a także obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej.