• Kraków
  • Kraków
  • Ukraina
  • Rosja
  • Białoruś
  • Łotwa
  • Mołdowa
  • Rumunia
 • Telefony komórkowe
 • Zamówić dzwonek
+48 12 307-25-43wielokanałowy tel./faks
+48 798 012 793
Dziękujemy za kontakt.
W krótkim czasie skontaktujemy się z Państwem.
+380 44 545-71-04
+7 495 975-98-73
+375 29 103-13-15
+371 29 72-14-67
+373 022 28-19-66
+4 0742 513-409

Ogrzewanie bez gazu

Szukasz oszczędnych sposobów ogrzewania? Rozwiązanie jest!

Niezważając na to, że ogrzewanie gazowe na dzień dzisiejszy jest najwygodniejszym sposbem ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej dla sektorów prywatnych, komercyjnych oraz komunalnych, natomiast nowe taryfy przedtwarzają dane rozwiązanie w mało efektywne w kwestii oszczędzania. Rzeczywiście, ogrzewanie gazowe może być w całości zautomatyzowane, nie obciąża sieć elektryczną, stosunkowo bezpieczne, jednak przy ogrzewaniu domu jednorodzinnego lub pomieszczenia handlowe, biurowe lub przemysłowe, ogrzewania gazowe jest bardziej droższym rozwiązaniem w porównywaniu do ogrzewania za pomocą kotła stałopalnego.

Na dzień dzisiejszy kotły stałopalne są jednym z najbardziej opłacalnych źródeł energii do systemów ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Węgiel, drewno, pelet lub biomasa są relatywnie tanim źródłem energii. Cena 1 kWh ciepła, wyprodukowanego przy spalaniu paliwa stałego jest o wiele niższa w porównaniu do ogrzewania gazowego lub elektrycznego.

Dla przejścia z ogrzewania gazwowego lub elektrycznego na tanie rozwiązanie ogrzewania za pomocą paliwa stałego – zamów darmową kalkulację Twego przyszłego oszczędnego systemu grzewczego już teraz:

  Posiadane źródło ciepła (brak):

  Województwo:

  Cena 1 kW ciepła

  Elektryka 0.57 zł
  Gaz 0.34 zł
  Pelety 0.21 zł
  Drwa 0.13 zł
  Węgiel 0.1 zł
  Słońce 0.0 zł

  Ogrzewanie bez gazu

  Icon of Ogrzewanie kotłem LIEPSNELĖ Ogrzewanie kotłem LIEPSNELĖ
  [537.8 KiB, Ver., Pobrane: 414 raz(y)]
  Icon of Dane Techniczne Dane Techniczne
  [281.3 KiB, Ver., Pobrane: 542 raz(y)]
  Icon of Paszport Techniczny, Instrukcja Obsługi Paszport Techniczny, Instrukcja Obsługi
  [9.4 MiB, Ver., Pobrane: 1294 raz(y)]

  Oczywiście, specyfika wykorzystywania systemu ogrzewania na paliwo stałe różni się od obsługi gazowego lub elektrycznego kotła. Przede wszystkim ludzie obawiają się konieczności ciągłego ładowania kotła paliwem, a także trudności podczas użytkowania z kotłów na paliwo stałe w dostarczaniu ciepłej wody użytkowej w okresie letnim.

  W rzeczywistości, takie problemy są albo nieaktualne, albo łatwo je rozwiązać!

  Kolton-PELLDUOX

  Wysoki poziom komfortu

  Powszechnie znany problem kotłów na paliwo stałe — konieczność stałej konserwacji — dziś odchodzi na drugi plan. Nowoczesne kotły na paliwo stałe — to technologicznie zaawansowane urządzenie grzewcze, zdolne do pracy w trybie automatycznym. Już nie musisz regularnie podrzucać do pieca drewno lub węgiel — czas trwania pracy nowoczesnego kotła na pelet w trybie autonomicznym lub kotła pracującego na ekogroszek wynosi do kilku dni!

  Ogrzewanie najbardziej dostępnym rodzajem paliwa — drewnem opałowym i zrębkami — również może być komfortowym rozwiązaniem. Kotły długiego spalania zasilane drewnem są w stanie pracować przy jednorazowym załadunku paliwa wynosić może nawet do 35 godzin!

  Korzystanie z kotła na paliwo stałe w celu zapewnienia ciepłej wody użytkowej w ciepłą porę roku nie jest tak aktualne, jak w zimie. Jednak istnieje rozwiązanie: wykorzystanie kotła stałopalnego w parze z instalacją solarną, która będzie służyć do przygotowania CWU.

  Hybrydowy układ energetyczny kocioł stałopalny + instalacja solarna przynosi wiele korzyści w porównaniu z ogrzewaniem na gaz lub tylko ogrzewaniem na paliwo stałe.

  Oszczędzanie energii

  Oszczędzanie energii

  Nawet przy niskiej cenie zakupu paliwa stałego, wykorzystywanie systemu solarnego zapewnia dodatkowe oszczędzanie, zastępując od 30 do 70% zapotrzebowania na c.w.u. w zimie, wiosną i jesienią oraz na 100% zapewnia zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową w okresie letnim.

  Twoje oszczędnośći w porównaniu z ogrzewaniem gazowym lub elektrycznym okażą się jeszcze większe!

  Rozwiązanie problemu niskiej efektywności w okresie letnim

  Rozwiązanie problemu niskiej efektywności w okresie letnim

  W okresie letnim, przy zapotrzebowaniu jedynie w ciepłą wodę użytkową, kocioł na paliwo stałe działa tylko na 10% swojej mocy i w związku z tym jego wydajność zmniejsza się do 40% — a sprawność kotła spada do 38-45%! Jeżeli zimą ogrzanie jednego metra sześciennego ciepłej wody kotłem stałopalnym kosztuje około 6,8 zł, to latem cena za 1 kubik wody rośnie do 10, 9 zł.

  Jest to poważną wadą kotłów na paliwa stałe w porównaniu z kotłami gazowymi lub elektrycznymi. Jednak, rozwiązanie jest:

  Podczas korzystania z systemu solarnego latem, cena podgrzania kubika ciepłej wody użytkowej jest równa zeru — energia słoneczna jest za darmo!

  Dane rozwiązanie nie jest możliwe przy ogrzewaniu gazem bądź prądem!

  Konserwacja kotła w okresie letnim

  Konserwacja kotła w okresie letnim

  W okresie letnim, korzystanie z systemu solarnego do przygotowania ciepłej wody użytkowej pozwala całkowicie zrezygnować z używania kotła na paliwo stałe.To daje możliwość cięcia na ten okres kosztów konserwacji urządzeń kotłowych, a także znacznie zwiększa ogólną żywotność kotła— aż do 45%.

  Systemy solarne działają w pełni automatycznie, więc można po prostu zapomnieć o urządzeniach grzewczych na całe lato!

  Niskie koszty wdrążenia

  Niskie koszty wdrążenia

  System grzewczy na paliwo stałe jest niedrogie, a wdrążenie kolektora słonecznego do instalacji grzewczej z kotłem na paliwo stałe – jest jeszcze tańsze!

  Instalacja grzewcza na bazie kotła stałopalnego już zawiera większą część sprzętu niezbędnego do obsługi systemu solarnego. Zatem koszty integracji stanowią jedynie 30-35% w porównaniu do wartości wdrążenia instalacji solarnej „od zera”.

  Rezygnuj z gazu bez dodatkowych kosztów!

  Schemat hybrydowego systemu energetycznego „kocioł stałopalny + system solarny” jest prosty i bardzo skuteczny. Ciepło wytwarzane przez kolektory słoneczne może być wykorzystywane nie tylko do przygotowania ciepłej wody użytkowej, ale i również do wspomagania ogrzewania pomieszczeń.

  W ten sposób, w słoneczne jesienne i zimowe dni, za pomocą energii słonecznej będzie można grzać nie tylko ciepłą wodę użytkową, ale i wspomagać centralne ogrzewanie. Posiadanie tak potężnego źródła ciepła jak kocioł stałopalny pozwoli na pokrywanie niewystarczającej ilości wytwarzanego ciepła, kolektorami słonecznymi w okresie minimalnego nasłonecznienia.

  System hybrydowy „kocioł stałopalny + system solarny” – optymalny
  wariant dla oszczędności i autonomii!

  System solarny może być zintegrowany praktycznie w każdą istniejącą instalację grzewczą z kotłami na pellet, drewno lub węgiel, niezależnie od poziomu złożoności.

  Inżynierowie firmy „Atmosfera” są gotowi do przygotowania optymalnego schematu solarnego zintegrowanego z systemem grzewczym kotła stałopalnego, na podstawie informacji o powierzchni użytkowej budynku, zużycie ciepłej wody użytkowej oraz informacji dotyczące istniejących źródeł energii i istniejącej konfiguracji systemu grzewczego.

  Oprócz tego, jeżeli tylko planujesz wdrążenie w swoim domu, pomieszczeniu handlowym lub przemysłowym ogrzewania pomieszczenia za pomocą paliwa stałego, lub ewentualnie jeśli chcesz, aby przełączyć z gazu na biopaliwa lub węglowego – ekspertów „przestrzeniach” są gotowe pomóc w obliczaniu i projektowaniu Nowy system, jak również wybór koniecznego wyposażenia.

  Jeżeli jesteś zainteresowany w całkowitej lub częściowej rezygnacji z użytkowania gazu do ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej i chciałbyś otrzymać wstępne oszacowanie instalacji grzewczej na bazie paliwa stałego, a także systemu solarnego, to musisz uzupełnić poniższy formularz:

   Posiadane źródło ciepła (brak):

   Województwo:


   Icon of Ogrzewanie 100m, CWU 150l/doba Ogrzewanie 100m, CWU 150l/doba
   [330.9 KiB, Ver., Pobrane: 398 raz(y)]
   Icon of Ogrzewanie 200m, CWU 150l/doba Ogrzewanie 200m, CWU 150l/doba
   [330.9 KiB, Ver., Pobrane: 353 raz(y)]
   Icon of Ogrzewanie 200m, CWU 300l/doba Ogrzewanie 200m, CWU 300l/doba
   [330.9 KiB, Ver., Pobrane: 414 raz(y)]
   Icon of Ogrzewanie 200m, CWU 200l/doba Ogrzewanie 200m, CWU 200l/doba
   [330.6 KiB, Ver., Pobrane: 342 raz(y)]
   Icon of Ogrzewanie 100m, CWU 200l/doba Ogrzewanie 100m, CWU 200l/doba
   [330.6 KiB, Ver., Pobrane: 308 raz(y)]
   Icon of Ogrzewanie 400m, CWU 300l/doba Ogrzewanie 400m, CWU 300l/doba
   [330.9 KiB, Ver., Pobrane: 381 raz(y)]