+48 57 356-88-08wielokanałowy
+48 798 012 793
Dziękujemy za kontakt.
W krótkim czasie skontaktujemy się z Państwem.
+380 44 545-71-04
+375 29 103-13-15
+371 29 72-14-67
+373 022 28-19-66
+4 0742 513-409

Opinie klientów

  • Гелиосистема на коттедже System kolektorów solarnych okazał się bardzo dobry. System jest bardzo efektywny w ciągu aktywności słonecznej, to znaczy wiosną, latem i na początku jesieni. On spełnia wszystkie zapotrzebowania na ciepłą wodę dla życia, a także grzanie basenu krytego i, właściwie nie ma żadnych problemów z nią. Automatyka kontroluje i reguluje wszystko. Oczywiście, że ona praktycznie nie działa w zimie, lecz kiedy jest słoneczna jasna pogoda, to mamy gorącą wodę w domu przez cały dzień. Zestaw solarny działa razem z kotłem gazowym. Dokładnie nie liczyłem oszczędności i nie wiem ile musiałbym zapłacić za energię bez kolektorów solarnych, lecz zupełnie że zapłaciłbym przynajmniej dwa razy więcej. Mam własność prywatną, która składa się z trzech budowli - główny dom, dom dla gości i kryty basen. Na czas terażniejszy kolektory solarne zaopatrywają w gorącą wodę nasz główny dom oraz kryty basen, a także podtrzymują ogrzewanie w krytym basenie. Dla mnie to jest bardzo ważne, ponieważ on jest duży i ma blisko 50 ton wody, dlatego jego należy ogrzewać ciągle żeby temperatura była komfortowa, i przedtem mój kociół gazowy dzialał przez cały rok. Teraz on działa tylko w zimie, a resztę czasu system solarny zapewnia podgrzewanie wody. W tym roku planujemy rozszerzenie systemu i budujemy trzecie odgałężenie dla zaopatrywania w gorącą wodę również i dom dla gości. Oprócz tego myślałem o użyciu baterii słonecznych, lecz teraz one mnie nie interesują. Studiowałem ten temat, czytałem publikacje, rozmawiałem z fachowcami firmy Atmosfera, która mi zainstalowała system solarny, i widzę, że sprawność fotowoltaiki jest dosyć niska, a cena energii elektrycznej jest wysoką. Według mnie to ona jeszcze jest nierentowną dla takiego własnego domu prywatnego, ponieważ należy inwestować więcej pieniędzy w energooszczędność, to znaczy w lampy energooszczędne, urządzenie i tak dalej. To, co mam teraz daje mnie większy efekt.
    ~ On spełnia wszystkie zapotrzebowania na ciepłą wodę dla życia, a także grzanie basenu krytego i właściwie nie ma żadnych problemów z nią. Automatyka kontroluje i reguluje wszystko.
  • Николай ГуштюкZestawy kolektorów solarnych firmy "Atmosfera" pracują u mnie już dwa lata. Należy powiedzieć, że pracują one bardzo skutecznie, zwłaszcza z wczesnej wiosny kiedy zaczynają się słoneczne dni. W ogóle już nie grzeje wodę gazem. Tego wystarcza żeby 3-4 osoby wykąpali się, bo mam 120 litrowy bojler i 20 rur na dachu. Ona się nagrzewa w przybliżeniu 70 stopni. Teraz w maju wieczorem u mnie jest około 70 stopni na wyjściu. Efektywność systemu zadowala mnie w zupełności. Przecież działa tylko jeden motor na wyjściu w tym reżimie, żeby ta woda cyrkulowała. Taka malutka pompa, która zużywa 60 watów prawie jak żarówka. Pracuje, czasami włącza się i przelewa gorącą wodę z dachu na dół, w piwnicę, gdzie u mnie bojler stoi, a zimną wodę do góry. Niespecjalnie, ale obliczyłem efektywność ekonomiczną. Wszystkie urządzenie kosztowało mnie blisko 3000 dolarów, lecz jeśli uwzględnić, że połowę tej sumy składają komponenty standardowe, takie jak akcesoria, które trzeba kupować i dla kotła elektrycznego, to wychodzi, że tylko 1500 dolarów nadpłaciłem za słońce. Ale jedno uczucie satysfakcji moralnej od tego, że u mnie odbywa się oszczędzanie energii elektrycznej, przeważa jakieś 1500 dolarów. A jeśli system będzie działał 10 czy 15 lat, to mogę wygrać więcej. W zimie system działa znacznie słabsze. Dni pogodnych jest mało, i woda grzeje się gazem. Nie żyję tutaj w zimie, a przyjeżdżam tylko na weekend, dlatego podgrzewanie mnie nie zbyt i potrzebne w zimie. I urządzenie po prostu rozgrzewa się w swoim reżimie automatycznym. Poza tym, zrobiłem sobie zasłonę na rury i kiedy wyjeżdżam na długo, to zamykam ich, żeby oni nie pracowali i to jest moje ‘know-how’, żeby nie było kipienia płynu w rurach kolektorów solarnych. Zasłonę zamykam i rura "zasypia" i wtedy już nie trzeba zabierać gorącą wodę z tej rury. Teraz rekomenduję instalować podobne systemy swoim krewnym, kolegom i przyjaciołom. Ponadto system solarny trzeba przewidzieć na etapie projektowania i budownictwa domu, ponieważ wtedy o wiele prościej będzie zamontować jego.
    ~ Efektywność systemu zadowala mnie w zupełności.
  • Walerij Czałyj, właściciel hotelu KowczegJestem całkowicie zadowolony z pracy zestawu solarnego od firmy "Atmosfera". Zanim kolektory słoneczne zaczęły pracować musiałem palić drewnem i stale ogrzewać wodę dla gości hotelu. Spożycie drewna było bardzo duże oraz to było bardzo niepraktycznie, ponieważ w starym systemie nie było bojlera i trzeba było ciągle ponownie podgrzewać cyrkulowaną wodę. Zestaw solarny, który u mnie stoi, jest całkiem opłacalny ekonomicznie stosownie ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę. Właśnie w zimie on podgrzewa wodę w bojlerze, więc kiedy słoneczny dzień jest krótki, u mnie nagrzewa się tylko 500-litrowy bojler około 40 stopni. A latem, kiedy zużywamy bardzo dużo wody, przecież zostaje się blisko 500 litrów wody pod wieczór, nagrzanych do około 55 stopni plus jeszcze 750-litrowy pojemnik buforowy do ogrzewania. Ciepło, które nie wykorzystuję dla zaopatrzenia w ciepłą wodę, idzie na ogrzewanie basenu. W naszym hotelu zestawy solarne zapewniają gościom gorącą wodę w sześciu pokojach dwuosobowych. Lecz oni często przyjeżdżają z dziećmi, to możemy mówić o zaopatrzeniu około 15 osób. Z punktu widzenia ekonomii, może trzeba było dokładnie obliczyć korzyści otrzymane. Mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia że znajduję się na wysokości 1313 metry, a do najbliższej wsi jest 12 km górami. Wyżej 1000 metrów buk już nie rośnie, a buk jest jeden z najlepszych gatunków drewna do spalenia, ponieważ spalanie drewna smrekowego jest szybkie i nie oddaje ciepła na mieszkanie. Wychodzi że te drzewa na opał, które mi trzeba przywieźć pod górę, to zbyt duże wydatki na paliwo i transport. Również trzeba nająć ludzi, którzy mogą pociąć to wszystko, ponieważ kubatura powinna być dosyć duża. Więc pociąć, pokłuć, magazynować i wszystko to czynię na zimę, lecz wcześniej robiłem na cały rok. I wydatki były dosyć duże, oraz zajmowało to zbyt dużo czasu. A teraz ja po prostu, jak 'biały człowiek', kontroluję nadejście ciepła przez kontroler i zakładam te znaczenia, które mi są potrzebne, na przykład, górny i dolny zakresy temperatury. Teraz mnie zyje się bardzo lekko, kiedy przestałem ogrzewać drewnem i zaczął wykorzystywać kolektory słoneczne. Uważam, że dzisiejsze paneli słoneczne dla produkuwania energii elektrycznej zapewne są dosyć drogi, chociaż ich cena spadła do bardzo niskiego poziomu. Lecz co dotyczy ogrzewania wody słońcem, to jest bardzo i nawet bardzo bardzo skutecznie i ekonomicznie opłacalne. Turyści zawsze przyjeżdżają do mnie, a ja żyję tylko alternatywną energetyką, to znaczy wiatrem i słońcem. Wszyscy rozpytują mnie często o tym, ponieważ dla nas to jest niezwykle, oraz interesują się jak mogę tak żyć. A potem, kiedy goście pomieszkają trochę tutaj, kiedy rozpytają i spróbują jak to żyć, to widzą efekt. W ogóle, doradzam wykorzystywać kolektory słoneczne, ponieważ to jest bardzo praktycznie. Swoim gościom nawet pomagam obliczać wartość systemu słonecznego dla ich domu czy mieszkania.
    ~ Uważam, że dzisiejsze paneli słoneczne dla produkuwania energii elektrycznej zapewne są dosyć drogi, chociaż ich cena spadła do bardzo niskiego poziomu. Lecz co dotyczy ogrzewania wody słońcem, to jest bardzo i nawet bardzo bardzo skutecznie i ekonomicznie opłacalne.