• Kraków
  • Kraków
  • Ukraina
  • Rosja
  • Białoruś
  • Łotwa
  • Mołdowa
  • Rumunia
 • Telefony komórkowe
 • Zamówić dzwonek
+48 12 307-25-43wielokanałowy tel./faks
+48 798 012 793
Dziękujemy za kontakt.
W krótkim czasie skontaktujemy się z Państwem.
+380 44 545-71-04
+7 495 975-98-73
+375 29 103-13-15
+371 29 72-14-67
+373 022 28-19-66
+4 0742 513-409

Słoneczne podgrzewanie basenu

Wykorzystanie systemu słonecznego grzania — najprostszy i tani sposób zapewnienia komfortowej temperatury wody na basenie dowolnej objętości. Przy tym nie posiada znaczenia, kryty to basen lub otwarty, jest wykorzystywany on tylko w ciepłe pory roku albo cały rok. Poprawnie zaprojektowany heliosystem nagrzeje wasz basen do potrzebnej temperatury w ciepłe pory roku albo, jak minimum, pozwoli znacznie obniżyć nakłady na podgrzewanie basenu zimą.

Słoneczne podgrzewanie basenu

O ile korzystnie grzać wodę na basenie za pomocą heliosystemu?

Słoneczne podgrzewanie basenuHeliosystem grzeje wodę na basenie bezpłatnie! Początkowe inwestycje w instalację i montaż heliotermalnego systemu zaczynają kalkulować się już w pierwszy dzień jej wykorzystania — Słońce świeci a woda na basenie grzeje się. I to przy zerowych stratach energii!

Bardziej tego, bezpłatne podgrzewanie basenu może stać się uboczny (“ bonusowym „) wynikiem pracy systemu słonecznego zaopatrzenia w ciepłą wodę. Sprawa w tym, że w okresy pikowej insolacji heliosystem może pracować w trybie nadprodukcji ciepła. W tym przypadku pojemność basenu staje się rezerwuarem dla zrzucania nadmiernego ciepła z heliosystemu. Tak co, jeżeli macie basen, wykorzystanie heliotermalnego systemu do zaopatrzenia w ciepłą wodę — praktycznie nie mający alternatywny wybór!

Średnia temperatura wody w basenie

Średnia temperatura wody w basenie

Ale co robić, jeżeli słoneczne zaopatrzenie w ciepłą wodę nie ciekawe dla mnie lecz ja chcę tylko nagrzać swój basen?

To też całkowicie nie problem! Specjalnie dla takich zadań towarzystwo Atmosfera opracowało termosyfonowe heliokolektory Atmosfiera-Oktagon.

Kolektory Oktagon przeznaczone właśnie dla bieżącego podgrzewania wody w basenach i innych otwartych pojemnościach. Oktagony proste, wydajne i niezmiernie tanie. Nimi można podgrzać basen praktycznie dowolnej objętości: dla małego basenu objętością do do 10 m ³ pasuje model Oktagon- 25 na 25 próżniowych rurek, z grzaniem 20 – sześciennego basenu łatwo poradzi sobie Oktagon- 50 (50 rurek).

Jeżeli trzeba nagrzać większy od wody — to nie jest problem. Mnóstwo Oktagonów można lekko łączyć kaskadami, powiększając wydajność praktycznie bez ograniczeń!

Cascade kolektory przyłączeniowe

Cascade kolektory przyłączeniowe

Wspaniałą właściwością termosyfonowych kolektorów Oktagon pojawia się to, że oni nie wymagają żadnej dodatkowej instalacji, oprócz cyrkulacyjnej pompy. Wymienniki ciepła Oktagonów mają powiększony przekrój dziękując czemu spada ich hydrauliczny opór.

Ale można obejść się i bez cyrkulacyjnej pompy , jeżeli wykorzystać kolektor Oktagon- 50, rozmieściwszy go niższy poziomu wody na basenie. W kolektorze Oktagon- 50 wymiennik ciepła orientowany pionowo, tak że przepływ wody przez kolektor może dochodzić do skutku naturalnym obiegiem pod działaniem grawitacyjnych sił.

Wymiennik ciepła kolektorów Oktagon zrobiony ze stali nierdzewnej i nie nie znosi ani chlorowanej wody ani różnych zanieczyszczeń, takich jak kremy do opalania i innej chemii gospodarczej.

Chciejcie poznać, jak podgrzać słońcem wasz basen?

  Mój basen